Orlando Magic - Boston Celtics 25 decembrie 2009 (Live Text)

Primul sfert a inceput destul de echilibrat, astfel incat dupa primele 4 minute abia se inscrisesera 7 puncte scorul fiind 5-2 pentru Orlando Magic.

Dupa un avantaj de 6 puncte (8-2) obtinut de Magic, situatia s-a mai echilibrat, primul sfert incheindu-se cu scorul de 19-18 pentru Magic.

S-a incheiat un sfert destul de echilibrat si de sarac in puncte.

Sfertul doi
4 minute cu numai 5 puncte inscrise. Scor 4-1 pentru Magic.
Rondo (Bos Celtics) inscrie de la doua puncte iar mai apoi reuseste o aruncare libera. Scor 30-25 pentru Bos Celtics cu 3 minute inainte de finalul sfrtului al doilea

Rondo si Tony Allen mai reusesc cate doua puncte in mai putin de 25 de secunde
Scor 34-37 pentru Boston si inca 2 minute din al doilea sfert.

38-27 -> 28 de secunde
Finalul primei reprize
Scorul sfertului al doilea 20-8
Scor dupa prima repriza 38-27 si se configureaza o semisurpiza

Repriza a doua incepe in acelasi ritm cu numai 10 puncte inscrise in primele 4 minute.
6-4 pentru Boston
11-11 si 6 minute to go (49-38)

13-17 si se pare ca revin cei de la Magic (53-44 si 3 minute to go)
20-21 (58-48 si 2 minute to go)
23-26 (61-53) Final sfert trei

Sfertul 4 -> 4-5 pentru Magic, 65-58 pentru Boston si 10 minute to go
8-6 pentru Boston, 69-59 si 8 minute to go
11-11 6 minute to go
15-15 3 minute to go
15-17 pentru Magic si mai putin de doua minute pana la finalul meciului. Boston cere time out.
Inca 20 de secunde scurse si inca un time out cerut de data asta de Orlando care nu mai are mult timp la dispozitie.
78-75 pentru Boston si inca 1 minut si 9 secunde. Din nou time-out
82-75 si cartile au fost aruncate. Inca 30 de secunde to go.
86-77 dupa ultimele doua minute de foc jucate in aproape un sfert de ora